Home Contact Us
   
 
   
About Us
 
Mission & Visions
 
Infrastructure
 
Management
 
Teachers
 
School Song
 
School Timing
 
School Uniform
 
List of Holidays
 
Teachers
 
STAFF LIST FOR THE ACADEMIC YEAR (2020 - 2021)
 
 
PRIMARY SECTION TEACHING STAFF
 
   7) Ms. SHWETA FEREIRA 8) Ms. PRERANA CHAURASIA
STD. I
1) Ms. PRANALI INDULKAR
2) Ms. AMRIN AIBANI
3) Ms. RINU PARMAR
4) Ms. SARITA GARGE
5) Ms. AMEE PATEL
6) Ms. SHALOM ALMEIDA
7) Ms. TASNEEM KACHWALA
STD. II
1) Ms. JENNIFER SELVAMANI
2) Ms. DEEPMALA BADHADARA
3) Ms. DEEPALI PARIA
4) Ms. VARSHA VERMA
5) Ms. RHEA DIAS
6) Ms. SHAMEN ALMEIDA
7) Ms. PREETI SINGH
ENGLISH & EVS-II
1) Ms. SANDRA MATCHON
2) Ms. PUNAM SALUNKE
3) Ms. JAGRUTI VADKE
4) Ms. ANITA CHINTAKINDI
5) Ms. SUNITA PANJABI
6) Ms. RUJUTA GHOSH
MATHS - EVS I
1) Ms. PARUL DALAL
2) Ms. NAMRATA SAWANT
3) Ms. KALYANI JAHAGIRDAR
4) Ms. REBECCA DETHE
5) Ms. ANUPAMA BAJHAL
6) Ms. LINCY LINOJ
MUSIC TEACHER
Ms. MANJUSHA RANADE
HINDI-MARATHI
1) Ms. KALYANI MAHAJAN
2) MS. JYOTI MHATRE
COMPUTER TEACHERS
1) Mr. ASHUTOSH GADGIL
2) Ms. RESHMA CHOPRA
PHYSICAL EDUCATION TEACHERS
1) Mr. PUSHPAK RANE
2) Mr. GIRISH PANCHAL
ART & CRAFT
1) Ms. SUVARNA DESHPANDE
2) Ms. SUSHMA MEHTA
SECONDARY SECTION (ENGLISH MEDIUM)

ENGLISH - SOCIAL STUDIES

1)Ms.CHHAYA DAYAL
2) Ms. SAPNA NAIR
3) Ms. MEENAKSHI MANCHANDA
4) Ms. SUSMITA KAMATH
5)Ms. ELSY RODRIGUES
6) Ms. PRISCILLA BALRAJ
7) Ms. G. SAISREE
8) Ms. SHYAMALA CHANDAWARKAR
9) Ms. ANJANA MISHRA
10) Ms. CHETNA SHAH
11) Ms. ROLITA GONSALVES
12) Ms.VAISHALI NALLA
13) MS.JYOTI CHHEHDA
14) MS.RUTIKA BAPAT
15) Ms.RANJANI RAO
16) Ms.SARIKA SHETTY
17) Ms.RISIKA MISHRA
18) Ms. ALENA PEREIRA
19) Ms. AYESHA MEMON

HINDI - MARATHI

1) Ms. NIKITA NIKAM
2) Ms. MILITA GONSALVES
3) Ms. SARIKA KHUSHWAHA
4) Ms. MADHURI VICHARE
5) Ms. SMRUTI PHADKE
6) Mr. PRASHANT GAONKAR
7) Ms. MADHAVI PATKAR
8) Ms. KAVITA PALSHIKAR
9) Ms. RITA RANDHAWA
10) Mr. SHARAD SATAM
11) Ms. RAJANI MAYEKAR
12) Mr. RAJENDRA TEMKAR
13) Ms. PADMINI GURAM
14) Ms. JYOTI PRAJAPATI
15) Ms. AARTI MANVE

MATHS-SCIENCE

1)Ms.CHANDRIKA RAGJI
2) Ms. SHAHEEN SAYED
3) Ms. SHILPA JAIN
4) Ms. ANAGHA PADWAL
5) Ms. FARIDA BOOMLA
6) Ms. ANURANJANI SIKKA
7) Mr. HITESHKUMAR DUBAL
8) Ms. WELLINA ATHAIDE
9) Ms. GULSHAN SHEIKH
10) Ms. SUNITA JOSHI
11) Ms. SUSHMA SINGH
12) Ms. BHAMINI ANCHAN
13) Ms.NAZIA SHAMIM RAFI
14) Ms.NEETA CHANDWADKAR
15) Ms. PRADNYA MONDKAR
16) Ms. SONI AUDHISH
17) Ms. POOJA KAPADIA
18) Ms.RISPA ALMEIDA

SPECIAL TEACHERS

1) Ms. UJWALA GAIKWAD
2) Mr. RAJAN SARANG
3) Mr. SANJAY SINGH
4) DR.. SUJATA PATIL
5) Mr. RAJESH SURVE
6) Ms. JAYESH RANA
7) Ms. ANURADHA PRABHU
8) Ms. PURNIMA KULKARNI
9) Ms. PRASHANT SHINDE

 
SECONDARY SECTION

SANSKRIT

1)MR.KAMLESH PANDEY

2) Ms. PRITI SHAH

 
JUNIOR COLLEGE SECTION

ENGLISH
1) Ms. HARDIKAR MAYURA

MATHEMATICS

1) Ms. YADAV SARITA

INFORMATION TECHNOLOGY
1 ) Ms. ROOJ SHEELA




SCIENCE
1) Ms. KHAPRE PRIYA (PHYSICS)
2) Ms. NAUTIYAL SUCHITA (CHEMISTRY)
3) Ms. BELE CHHABI ( BIOLOGY/ EVS)

COMMERCE

1) Ms. ZHALA SANGEETA (ACCOUNTS / ECONOMICS)
2) Ms. DOLLY KHAN (SECRETARIAL PRACTICES / ORGANIZATION OF COMMERCE & MANAGEMENT)